محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

شتاب‌‌‌‌‌‌بخشی به نوسازی بافت‌ فرسوده

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: برای تسهیل شرایط نوسازی مسکن در بافت فرسوده ۵۰ امتیاز برای ساکنان این بافت ها تهیه و تدوین شده است و این موضوع را مردم باید مطالبه کنند.
کد خبر : 22996
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 تیر 1403 - 10:09
شتاب‌‌‌‌‌‌بخشی به نوسازی بافت‌ فرسوده

محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی، در ششمین جلسه شورای نوسازی مسکن شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه هر چقدر بسته‌های تشویقی کامل‌تر اجرا شود، روند نوسازی شتاب بیشتری می‌گیرد، گفت: دستگاه‌های اجرایی دست‌‌‌‌‌‌اندرکار در زمینه نوسازی بافت فرسوده عمدتا شهرداری‌ها، بانک‌ها، دستگاه‌های خدمات‌‌‌‌‌‌رسان و اداره ثبت اسناد هستند.
او ادامه داد: این سوال از سوی شهروندان مطرح است که اگر هر یک از این دستگاه‌ها به وظایف خود عمل نکنند یا در اجرای ظرفیت‌هایی قانونی در این حوزه سر باز بزنند تکلیف آنها چیست؟
پاسخ ما در درجه اول به شهروندان و ساکنان بافت فرسوده این است که ابتدا شهروندان می‌توانند مراتب را با سامانه پیامکی شرکت بازآفرینی شهری ایران به شماره ۳۰۰۰۸۶۱۲ و در مراحل بعدی به واحد بازرسی شهرداری‌ها، اداره کل بازرسی استانداری‌ها، سازمان بازرسی کل کشور و در نهایت با دادستان‌ها در میان بگذارند.

روند نوسازی مسکن در دولت سیزدهم
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: روند نوسازی مسکن در دو سال دولت سیزدهم، به گواه آمار این است که در مقایسه با تمام دولت‌های قبلی در نوسازی بافت فرسوده بی‌‌‌‌‌‌نظیر بوده است. با این وجود هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. به همین منظور و برای شتاب‌‌‌‌‌‌بخشی به نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده استفاده از حلقه‌های میانی را در دستور کار قرار دادیم و برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند ۱۰۰ هزار حلقه میانی هستیم.

تدوین بیش از ۵۰ امتیاز برای ساکنان بافت‌ فرسوده
آیینی درخصوص اینکه مردم و ساکنان بافت فرسوده باید به حقوق خود آگاه باشند تا بتوانند بهترین مسیر را برای نوسازی و تسهیل شرایط پیش ببرند، تاکید کرد: بیش از ۵۰ امتیاز برای ساکنان بافت‌های فرسوده جهت تسهیل شرایط نوسازی مسکن تدوین شده است. یعنی با این شرایط بسیاری از شهروندان از این حقوق خود آگاه نیستند و این کار حلقه‌های میانی است که بی‌واسطه وارد محلات شده و مردم را نسبت به حق و حقوقشان آگاه کنند.

عملکرد دولت سیزدهم در بافت فرسوده تاریخ‌‌‌‌‌‌ساز شد
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: در دولت سیزدهم و در سال ۱۴۰۲ بیش از ۹۵ هزار پروانه نوسازی در بافت فرسوده صادر شد که در تاریخ نوسازی بافت فرسوده کشور یک رکورد محسوب می‌‌‌‌‌‌شود.
آیینی با اشاره به پروژه‌‌‌‌‌‌های بهره برداری شده در حوزه نوسازی بافت فرسوده اظهار کرد: امروز نزدیک به ۱۹ هزار۲۵۶ واحد در قالب ۲۰۰ پروژه در ۱۵۸ شهر به بهره‌‌‌‌‌‌برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه در دولت مردمی سیزدهم ۱۰۳ هزار واحد از دل بافت فرسوده به بازار عرضه و تحویل مردم شد، گفت: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۹۵ هزار پروانه صادر شد که در تاریخ نوسازی بافت فرسوده کشور یک رکورد محسوب می‌‌‌‌‌‌شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.