رییس مجلس شورای اسلامی

ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران برای تهیه گزارش نظارتی از نوع قراردادهای ساخت مسکن

رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ماموریت داد تا گزارشی نظارتی در خصوص انطباق قراردادهای ساخت مسکن توسط دولت با قانون جهش تولید مسکن تهیه کند.
کد خبر : 12220
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 اسفند 1401 - 9:25
ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران برای تهیه گزارش نظارتی از نوع قراردادهای ساخت مسکن

محمد سبزی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی مجلس، بیان کرد: ما قانونی به عنوان جهش تولید مسکن را به تصویب رساندیم و حدود دو سال پیش دولت در شهرستان ساوه ساخت نزدیک به ۲۰۰۰ واحد مسکونی را شروع کرد. ما آمدیم ثواب کنیم اما کباب شدیم.

وی در ادامه اظهار کرد: دولت نه با متقاضیان قرارداد بست و نه مشخص کرد که چقدر باید آورده داشته باشند. ما چقدر گفتیم قرارداد معینی بسته شود آن موقع معاون وزیر اعلام کرد آورده مردم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون است. حال امروز بدون هیچ قراردادی گفته اند که متقاضیان باید ۶۰۰ میلیون آورده داشته باشند و ۳۰۰ میلیون وام به آنها تعلق می گیرد. این افراد عالبا کارگر بوده و همان ۲۰۰ میلیون را نیز به زور تامین کردند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال ۹۹ که ساخت مسکن را شروع کردند قیمت مصالح و تورم که به میزان امروز نبود. واحد ۸۵ متری را ۱۳۰ متر با لحاظ کردن مشاعات با مردم حساب می کنند. مردم از این وضعیت نگران و ناراحت هستند. اصلا نمی خواهد دولت خانه بسازد. زمین و تسهیلات در اختیار مردم قرار دهد مردم خودشان خانه خواهند ساخت.

وی در ادامه تاکید کرد: ما که کمبود زمین نداریم. چرا باید در شهرهای کوچک آپارتمان سازی انجام دهیم؟ از سوی دیگر از آنجا که شهرستان ساوه مهاجرپذیر است اکنون ۲۲ محله حاشیه ای ایجاد شده که منازل آن آب و برق و گاز دارند. این افراد خانه های خود را ساخته اند، پس بهتر است هرچه زودتر وضعیت سکونت آنها تعیین تکلیف شود.

محمد باقر قالیباف رئیس جلسه در پاسخ به تذکر وی، بیان کرد: از رئیس کمیسیون عمران درخواست می کنم در رابطه با بحث مسکن گزارشی را تهیه کنند تا در جلسه نظارتی مجلس قرائت شود. در این گزارش به نوع نحوه قراردادها پرداخته و کنترل شود این قرارداد ها منطبق با قانون جهش تولید مسکن باشد. این مشکل در برخی از شهرهای دیگر نیز ایجاد شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبرگزاری کار ایران ایلنا اتاق تعاون ایران