هزینه وام مسکن مجردها همچنان بالاتر از 22 میلیون تومان

پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله ۱۴۰۰ +نمودار

هزینه وام مسکن در هفته اول آذر ماه روندی نوسانی داشته و در نهایت در پایان این مقطع برای مجردین بالاتر از مرز 22 میلیون تومان ایستاد مقایسه های آماری نشان می دهد باوجود کاهش هزینه وام نسبت به هفته گذشته اما هنوز این رقم سطح بالایی را در مقایسه با ماه های سال 1400 داشته است.
کد خبر : 4017
تاریخ انتشار : جمعه 5 آذر 1400 - 21:51
پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله ۱۴۰۰ +نمودار

اوراق بانک مسکن در جهت اخذ وام بین متاهلین و مجردین توزیع می شود. ارزش هر کدام از اوراق در بازار خرید و فروش وام مسکن کشف شده و اعتبار هرکدام از آنها ۵۰۰ هزار تومان است.

هزینه وام مسکن در هفته ابتدایی آذرماه روندی نوسانی را طی کرد و از هفته قبل پایین تر آمد. طبق آمارهای اعلام شده از سوی بانک مسکن، هزینه هر برگ اوراق تسه  در آخرین روز هفته اخیر به ۷۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده و در سطح بالایی قرار گرفت . این رخداد متعاقبا نرخ سود را نیز ارتقا بخشید.

هزینه وام مسکن در هفته اول آذر

هزینه هر کدام از اوراق در روز چهارشنبه سوم آذر ماه به ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.  بررسی این قیمت با روزهای قبل نشان از ورود بی سابقه اوراق تسه به این کانال در یک سال اخیر داشته است. در ادامه این اتفاق موجب شد تا سقف وام برداشتی مجردین در این هفته نیز تغییر کرده و رکورد بالایی را ثبت کند.

از آنجا که بانک مسکن مبلغ وام برای مجردین ۱۴۰ میلیون تومان و برای متاهلین را ۲۴۰ میلیون تومان اعلام کرده است، مجردها نیازمند خرید ۲۸۰ ورق و متاهلین ۴۸۰ ورق خواهند بود

بر این اساس هزینه وام مسکن برای مجردین در چهارشنبه ۳ آذر ما برابر با ۲۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و برای متاهلین ۳۸ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان ثبت شد. مسیر قیمت ها در این هفته روندی تقریبا نوسانی بوده که و در نهایت از چهارشنبه هفته گذشته پایین تر آمد.

از آن جا که متقاضیان وام برای دریافت وام ناچار به پرداخت دو هزینه هستند بنابراین نرخ سود آن ها نیز از میزان اسمی خود جدا شده و متناسب با قیمت اوراق تغییر خواهد کرد.

مسکن

نرخ سود موثر وام مسکن در هفته اول آذر

با توجه به آن که متقاضیان وام مجبور به پرداخت دو هزینه همزمان برای دریافت وام مسکن هستند در نتیجه تغییرات در این میزان به نرخ سود نیز منتقل شده و با نوسان در هزینه هر برگ اوراق نرخ سود موثر نیز تغییرخواهد کرد.

درهمین راستا محاسبات نشان می دهد نرخ سود وام مسکن در پایان هفته گذشته از ۲۲٫۳۶ درصد به ۲۲٫۲ درصد رسیده و در نهایت اندکی پایین تر از آخرین روز هفته گذشته به ثبت رسید. با این حال هنوز این سطح در مقایسه با ماه های سال ۱۴۰۰ در درجه بالایی قرار گرفته است.

مسکن

هزینه نهایی وام مسکن در هفته اول آذر

پولی را که متقاضیان با توجه به شرایط اخذ این وام باید به بانک مسکن باز پرداخت کنند با توجه به قیمت هر کدام از اوراق تغییر می کند. بنابراین هزینه ای که مجردین باید در طول ۱۲ سال بپردازند در پایان هفته ابتدایی آذر برابر با ۱۸۲ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و برای متاهلین معادل با ۳۳۸ میلیون تومان محاسبه می شود. با وجود این که این آمار در مقایسه با هفته قبل تنزل پیدا کرده اما هنوز از سطح آمارها در ماه های سال ۱۴۰۰ بالاتر است.

مسکن

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code