با افتتاح ۱۷۶۰ واحد مسکونی در مهرماه

پرونده مسکن مهر در مهستان بسته می‌‌‌‌شود

سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان گفت: هشت هزار و ۹۳۰ واحد مسکونی باقیمانده از مساکن مهر مهستان در پنج نوبت طی دولت سیزدهم افتتاح شد و با افتتاح ۱۷۶۰ واحد دیگر در مهرماه سال جاری، پرونده مسکن مهر در شهر جدید مهستان بسته خواهد شد.
کد خبر : 23125
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 تیر 1403 - 7:55
پرونده مسکن مهر در مهستان بسته می‌‌‌‌شود

ذبیح‌‌‌‌اله زارع، در نشست خبری تبیین دستاوردهای دولت مردمی سیزدهم در حوزه راه و شهرسازی برگزار شد، از افتتاح ۱ هزار و ۷۶۰ واحد دیگر از مسکن مهر شهر جدید مهستان در مهرماه سال جاری به عنوان مرحله نهایی خبر داد.
وی گفت: مهمترین موضوع و آرزوی دیرینه شهروندان ساکن مهستان که در این سه سال رقم خورد، تغییرنام این شهر بود که سال‌‌‌‌های سال منتظر تصویب آن در هیئت وزیران بودیم و این اتفاق افتاد و به صورت رسمی نام شهر جدید هشتگرد به شهر جدید مهستان تغییر پیدا کرد.
عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید مهستان بیان کرد: شهر جدید مهستان در حوزه مسکن مهر جزو شهرهایی بود که تعداد زیادی از واحدهای مسکونی آن از دولت قبل باقی مانده بود که با رویکرد جهادی رئیس جمهور شهید و همچنین حمایت ویژه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، هشت هزار و ۹۳۰ واحد مسکونی باقیمانده از مساکن مهر در پنج نوبت افتتاح شد و مرحله نهایی آن که ۱۷۶۰ واحد دیگر است، در مهرماه سال جاری افتتاح و پرونده مسکن مهر در شهر جدید مهستان بسته خواهد شد.
زارع بیان کرد: یکی از نارضایتی هایی که در شهر جدید مهستان از سنوات گذشته وجود داشت موضوع افتتاح زودهنگام و خارج از پروتکل های فنی تحویل قطعی واحدها بود و در دولت‌‌‌‌های گذشته اتفاق افتاده بود. با تدابیری که در صندوق ملی مسکن اندیشیده شد، عمده موضوعات مربوط به آسانسورهای مسکن مهر که قبلاً در لیست افتتاحیه‌‌‌‌های دولت‌‌‌‌های گذشته بود، تأمین شد و اکنون آسانسورها در حال نصب است.
وی گفت: شعار اساسی این دولت مسکن بوده است و در حوزه نهضت ملی مسکن تعهد شرکت عمران شهر جدید مهستان ۳۴ هزار واحد بود که باید ما به طور رایگان تأمین زمین می‌‌‌‌کردیم و آماده‌‌‌‌سازی و عملیات ساخت آن را انجام می‌‌‌‌دادیم.
زارع خاطرنشان کرد: در حال حاضر تأمین زمین یک چهارم وسعت شهر انجام شده که نزدیک به هزار هکتار از اراضی که مستعد الحاق بودند، یا الحاق شده‌‌‌‌اند یا در حال طی فرآیند شورای برنامه‌‌‌‌ریزی استان یا شورای عالی شهرسازی و معماری هستند تا الحاق شوند. به طور کامل تأمین زمین ۳۴ هزار واحد که در تعهد شرکت عمران شهر جدید مهستان بوده انجام شده است و تفاهم‌‌‌‌نامه ۱۰ هزار و ۲۱۱ واحد آن منعقد شده و پیمانکار آن در حال ساخت است.
وی افزود: فراخوان پنج هزار واحد دیگر هم انجام شده و در حال طی فرآیند مقدمات قرارداد با پیمانکاران است تا ساخت‌‌‌‌وساز را شروع کنند.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان تصریح کرد: در خصوص قانون جوانی جمعیت، شرکت عمران شهر جدید مهستان تاکنون برای ۲۰۰ نفر از واجدین شرایط این قانون، تأمین زمین انجام داده و فرآیند اهدای این زمین‌‌‌‌ها به متقاضیان در حال طی شدن است.
وی گفت: تصمیم خوبی که در این دولت با تدبیر ویژه وزیر راه و شهرسازی گرفته شد تا مشکلات و آسیب‌‌‌‌های مسکن مهر ایجاد نشود، این بود که همزمان با ساخت واحدهای مسکونی، دستگاه‌‌‌‌هایی که این توانمندی را دارند، موضوعات روبنایی از قبیل پارک، مسجد، مدرسه و موضوعات موردنیاز مردم را انجام دهند.
زارع در ادامه بیان کرد: در حوزه املاک و حقوقی در این سه سال اقداماتی از قبیل استرداد اراضی، رفع معارض، خلع ید و فسق قطعات موجود در شهر انجام شده که در تعهد ساخت مردم بود و بیشتر آنها قطعات بزرگ نزدیک به ۶۰ هکتار بود به بیت‌المال برگردانده شد و ارزش تقریبی این اراضی نزدیک به ۱۱ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
وی در ادامه گفت: در حوزه مشارکت و سرمایه‌‌‌‌گذاری نیز پروژه‌‌‌‌های مختلفی نزدیک به هزار میلیارد تومان در مرحله انعقاد یا انعقادشده داریم که شامل تجاری، فضای سبز، آموزشی و ورزشی است. بخشی از این پروژه‌‌‌‌ها در طول این سه سال در قسمت روبنایی افتتاح شده و بخشی از آن دو ماه آینده در هفته دولت ازجمله دو پروژه تجاری و یک بوستان شهری افتتاح خواهد شد.
زارع خاطرنشان کرد: مهم‌‌‌‌ترین دغدغه‌‌‌‌ای که شهروندان عزیز ما در شهر جدید مهستان داشتند موضوع تعیین تکلیف پروژه ریحانه مربوط به بنیاد تعاون ناجا بود. این پروژه مربوط به بنیاد تعاون ناجا است که ۴ هزار و ۶۰۰ واحد از ۱۳ سال گذشته بدون اقدام و بدون تعیین تکلیف باقی مانده بود که در دولت سیزدهم به همت وزیر راه و شهرسازی قرارداد آن مجدداً منعقد شد تا بنیاد تعاون ناجا عملیات اجرایی آن را آغاز کند و بتوانیم این ۴ هزار و ۶۰۰ واحد را در شهر جدید مهستان تحویل مردم دهیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.